top of page

Dobruška hostí finálový turnaj Českého poháru dospělých

Halová sezona národních házenkářů se pomalu blíží ke svému konci. Pro dospělé bude o víkendu vrcholem závěrečný turnaj 49. ročníku Českého poháru, který se koná ve sportovní hale v Dobrušce.


Do průběhu 49. ročníku nejvýznamnější halové soutěže se od základních kol celkově zapojilo 37 družstev mužů a 22 týmů žen. Nejlepší čtyři celky v obou kategorií se představí při víkendovém finále v Dobrušce. I když u ženských celků, to tak úplně neplatí... V týdnu před závěrečným turnajem totiž odstoupil ze soutěže původně postupující TJ S. Vracov a nahradil jej třetí v pořadí východní semifinálové skupiny, severomoravský TJ Pustějov.

Dvojnásobné zastoupení bude mít v Dobrušce vedle pořadatelského Sokola, jenž je v mužích zároveň obhájcem pohárové trofeje a i v ženách patří k favoritům, také Sokol Tymákov.

Ze západu Čech přijedou ještě národní házenkáři TJ Příchovice a jejich kolegyně ze sousedních Přeštic. Finálová kvarteta pak doplní druholigoví muži z 1. NH Brno, kteří na cestě do finále vyřadili i tři týmy z nejvyšší soutěže (Podlázky, Čakovice, Svinov), a ženy už zmíněného Pustějova, ty nahradí odhlášený Vracov. Až za nimi, na čtvrtém místě semifinálového klání skončil obhájce trofeje Sokol Krčín.

Hrát se bude za bedlivého dohledu ředitele soutěže Mirka Šíra od sobotních 8.30 hodin, finálový turnaj pak vyvrcholí závěrečnými zápasy v neděli dopoledne. Od 13.30 je plánováno slavnostní vyhlášení výsledků. Na sobotní večer je pak pro všechny účastníky přichystaný od 20 hodin taneční večer v Kulturním domě v Dobrušce.

Kdo zvedne nad hlavu poháry pro vítěze v Dobrušce? Všichni příznivci národní házené jsou srdečně zváni na vyvrcholení halové sezóny!

Kompletní výsledky odehraných kol a další informace k aktuálnímu ročníku Českého poháru můžu naleznete ZDE, k soutěži žen pak ZDE.

Plakát k finálovému turnaji Českého poháru dospělých ke stažení:


49r-cp-finale-plakat
.pdf
Download PDF • 451KB

.


839 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page