Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« leden 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Náhodná videa


Čechy-Morava 2018 - muži

Tagy

VTM 2019 Nové Město nad Metují - celostátní soustředění žactva

Publikováno: 12.8.2019

VTM 2019 Nové Město nad Metují - celostátní soustředění žactva

V prvním červencovém týdnu se celostátního soustředění mládeže v národní házené zúčastnilo přes 160 dětí z celé republiky. Účastníci byli z mnoha házenkářských měst, jako Bakov nad Jizerou, Čakovice, Dobruška, Ejpovice, Chomutov, Kokory, Krčín, Lázně Bělohrad, Ostopovice, Podhorní Újezd, Přeštice, Raspenava, Řevnice, Spoje Praha, Stará Huť, Studénka, Svinov, Vítkovice, Vracov či Všenice. Děti byly rozděleny do celkem 10 oddílů, které vždy vedli dva až tři zkušení trenéři, kteří za sebou mají letité trenérské zkušenosti.

Příjezd dětí na soustředění byl naplánován na nedělní odpoledne, kdy po příjezdu všech účastníků proběhl přivítací a informační nástup a pak už se postupně chodilo na večeři. Jako první na večeři musely jít tři oddíly nejmladších děvčat, které po večeři byly přesunuty do Dobrušky. V Dobrušce pak skoro celý týden trénovaly, spaly, stravovaly se a prožívaly skoro celé soustředění. Tímto děkujeme Sokolu Dobruška za poskytnutí hřiště a zázemí, které nám v letošním roce opět velice pomohlo. Zbytek účastníků soustředění byl rozdělen mezi ZŠ Malecí a Sokolovnu Krčín, kde spali.

Trénovalo se na hřišti v Krčíně, na ZŠ Malecí a dále na šotolině v Novém Městě nad Metují. Všem provozovatelům také patří velký dík za vypůjčení hřišť a dalšího okolí, bez kterého by nebylo soustředění v takovém rozsahu možné. Děti, které spaly na ZŠ Malecí a v sokolovně v Krčíně se stravovaly vždy a pouze v jídelně ZŠ Malecí. Snídaně byly v režii pořadatelů, obědy a večeře vařily paní kuchařky ze ZŠ Malecí.

Od pondělí do pátku probíhaly tréninky jednotlivých oddílů, které byly proloženy olympiádou a výletem. V sobotu se konaly závěrečné zápasy, které byly často velmi vyrovnané a napínavé. Po sobotních zápasech následovala dětmi tolik oblíbená diskotéka. Nedělní ráno pak patřilo odjezdům domů.

Jako každý rok, tak i letos byl problém sehnat zdravotníky, kteří by na děti dohlíželi. Pořadatelům se podařilo sehnat alespoň dva zdravotníky, kteří zajistili zdravotní péči pro všechny děti. Za jejich péči a starostlivost jim velice děkujeme, stejně jako děkujeme všem trenérům a ostatním pomocníkům, bez kterých by se letošní soustředění neuskutečnilo.
Již v tuto chvíli pořadatelé pracují na přípravách dalšího ročníku.


Alexandra Svobodová, trenérka VTM

Autor: Alexandra Svobodová

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.