Svaz národní házené

115 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« září 2020 »
PoUtStCtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Náhodná videa


Čechy-Morava 1987 - muži

Tagy

VTM 2018 Nové Město nad Metují - celostátní soustředění žactva

Publikováno: 9.8.2018

VTM 2018 Nové Město nad Metují - celostátní soustředění žactva

Od soboty 30.6. do neděle 8.7. proběhlo v Novém Městě nad Metují celostátní soustředění žactva v národní házené, jehož se zúčastnilo přes 180 frekventantů z celé České republiky.

Ubytování bylo zajištěno v sokolovně v Novém Městě nad Metují pro starší chlapce, pro mladší chlapce v sokolovně v Krčíně a dívky našly přístřeší v tělocvičnách základní školy Malecí. Zde ve školní jídelně také probíhalo stravování, které si letos účastníci nemohli vynachválit. Pestrá a velice chutná strava v dostatečném množství s možností přidání; výběr jídel plně odpovídal nárokům na stravu pro celodenně trénující sportovce.
K tréninkům byly využity areály oddílů národní házené v Krčíně, Novém Městě nad Metují a starší kluci v 1. polovině kempu trénovali v Dobrušce, kde měli klid na splnění tréninkového plánu a díky pěknému počasí jim nemohlo ani vadit, že musí polední klid strávit na lavičkách nebo na trávníku. Stejně většina místo klidu hrála beach volejbal, nebo se jinak aktivně zabavila.
Součástí tábora byla také olympiáda v 10 atletických a dovednostních disciplínách, dále půlden věnovaný soutěžím v kolektivních sportech (malá kopaná, ringo, kroket, softbal, …) a nemohl chybět ani tradiční výlet malebným údolím Metuje do Pekla. O výchovu nastupující mládežnické generace se staralo 25 trenérek a trenérů ze všech koutů naší republiky. Tréninkový plán si trenéři každého oddílu sestavovali samostatně se zřetelem ke specifikům věkových skupin a úrovní herních dovedností. V závěrečný den se sehrála tradiční výběrová utkání. K vidění byla 3 utkání starších žáků, 1 utkání starších žaček, 2 utkání mladších žaček, 1 utkání mladších žáků a také 2 paralelně probíhající zápasy přípravek.
Celý týden probíhal nejen v duchu trénování ale i v duchu zábavy a navázání nových přátelství.
V tuto chvíli již organizátoři akce začínají pracovat na přípravě dalšího ročníku. Po 5 letech, kdy se dějištěm této významné akce, stávalo Nové Město nad Metují, uvažuje pro příští rok hlavní vedoucí soustředění, Ctirad Štěpánek, o jiných alternativách, vše je zatím ve stádiu jednání.
Každopádně jsou na další ročník opět zváni všichni zájemci od 6 do 15 let.

Alexandra Svobodová, trenérka VTM

Fotogalerii naleznete ZDE

Autor: Alexandra Svobodová

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.