Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« duben 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Náhodná videa


Čechy-Morava 1987 - muži

Tagy

VTJ 2015 - Dobruška

Publikováno: 3.8.2015

VTJ 2015 - Dobruška

Již 44 let se koná první červencový týden soustředění juniorů a juniorek z celé České republiky v národní házené. Letos se tato akce uskutečnila po sedmi letech opět ve východočeském městě Dobrušce.

Soustředění se zúčastnilo 24 juniorů a 20 juniorek. Za poslední roky to byla nejnižší účast. Mezi frekventanty byli junioři a juniorky převážně ve věku 15 – 18 let. Nejmladšími účastníky byla Lucie Klinerová a Tomáš Holanec (15 let). Největší zastoupení měly oddíly Sokol Kyšice a Sokol Krčín. Díky tomu, že byli frekventanti velice mladí a nebyli mezi nimi velké věkové rozdíly, utvořili skvělou partu. Dokladem toho byla „pizza párty“ na terase sokolovny.
O sportovní rozvoj frekventantů se starali po celý týden instruktoři m.n.h. Pavel Šrail (Sokol Tymákov), Josef Blahuta (SSK Vítkovice), Ladislav Molnár (TJ Avia Čakovice), Rostislav Bajtek (TJ Pustějov), nováček Michal Kratochvíl (SSK Vítkovice). Vít Jezbera (Baník Most NH) – dovolená, Lukáš Gorpiel (SSK Vítkovice) – nemoc přijeli až ve čtvrtek. Poprvé se konalo VTJ pod hlavním vedením m.n.h. Stanislava Zadražila (TJ Přeštice).
Podmínky pro výcvik byly výborné a k dispozici jsme měli hřiště s novou umělou trávou a přidružené sportoviště v pěkném areálu národní házené Sokola Dobrušky. Hodně bylo frekventanty využívané nové beach volejbalové hřiště. V horkých dnech na začátku soustředění navštěvovali frekventanti rovněž v podvečerním čase místní krásné koupaliště. V rámci soustředění byla sehrána utkání juniorů a juniorek. Ve čtvrtek 9.7. s domácí Dobruškou, juniorky s prvoligovým celkem žen, Mistrem ČR 2014 a junioři s druholigovým družstvem mužů. V pátek 10.7. přijely do Dobrušky k utkáním prvoligové celky žen a mužů Krčína. Pro mladá družstva juniorek a juniorů to znamenalo získat zkušenosti v soubojích s vyspělými ligovými kolektivy. Již tradičně na závěr soustředění se uskutečnila výběrová utkání. Vzhledem k nízkému počtu účastníků VTJ + J 2015 se v případě juniorek sestavily výběry Východu a Západu. U juniorů se nabízelo sestavit družstva Čechy – Morava, ale nakonec se muselo také experimentovat. Oba zápasy měly zajímavý průběh a bojovný náboj s kvalitními výkony. Výsledky jednotlivých utkání naleznete v souhrnném materiálu ZDE
Na závěr je nutné poděkovat členům oddílu národní házené Sokola Dobrušky, Městu Dobrušce a Sokolu Dobrušce za zajištění výborných podmínek pro uspořádání VTJ+J. Největší poděkování patří Miroslavu Jelenovi, předsedovi TR SNH a zástupci oddílu Sokola Dobrušky, který byl hlavní osobou v přípravě a zajištění celostátního soustředění juniorů a juniorek 2015.

Fotogalerii z VTJ 2015 naleznete ZDE

Autor: m.n.h. Stanislav Zadražil

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.