Svaz národní házené

115 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« září 2020 »
PoUtStCtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Náhodná videa


Čechy-Morava 2014 - sestřih

Tagy

Smutná zpráva z Veselí nad Moravou - zemřel František OLEJNÍK

Publikováno: 3.6.2018

Smutná zpráva z Veselí nad Moravou - zemřel František OLEJNÍK

V uplynulých dnech jsme se navždy rozloučili s velkou osobností veselské národní házené, panem Františkem OLEJNÍKEM.

Vážené házenkářky a házenkáři,
dovolte, abych vám jménem Sportovního klubu národní házené ve Veselí nad Moravou oznámil, že jsme se v uplynulých dnech rozloučili s našim kamarádem, hráčem, trenérem a dlouholetým členem panem Františkem Olejníkem, a abych v tuto smutnou chvíli vzpomenul na jeho činnost v našem házenkářském klubu.
Sportovní elán, lásku k přírodě a nesmírný optimismus měl František v sobě po celý život a právě tyto vlastnosti přenášel na všechny ve svém okolí. Navíc byl velmi pracovitý člověk. V mládí se aktivně věnoval všem sportům a pracem v přírodě, což se projevilo ve výběru studia a jeho povolání. Po studiích nastoupil do Veselí nad Moravou jako učitel na základní škole Komenského. Do našeho oddílu ho přivedl kamarád, taktéž učitel, Stanislav Čajka a okamžitě se zapojil jako dobrovolný činovník.
Jeho povolání ho přímo předurčilo k výchově mladých hráčů a on se do tohoto úkolu vložil s vervou sobě vlastní. Za svoji kariéru trenéra mládeže trvající více než třicet let vychoval nejen mnoho kvalitních házenkářů, ale především slušných lidí. Svým poctivým přístupem a osobním příkladem se podílel na nejslavnějším období sportovních úspěchů našeho klubu. Dokázal, že práce s mládeží nebyla pouze heslo, ale i krásnou realitou. Odměnou za tuto náročnou práci mu byly tituly přeborníků republiky v mládežnických kategoriích. Nelze zapomenout na jeho první přebornický titul v historii našeho oddílu v roce 1976 v kategorii starších žáků v Bakově nad Jizerou.
Za veškerou jeho činnost mu patří náš velký dík.

Čest jeho památce!

Za oddíl národní házené ve Veselí nad Moravou Milan Maxera

Ke vzpomínce a kondolenci rodině se připojuje i Výkonný výbor SNH.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.