Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« duben 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Náhodná videa


Čechy-Morava 2017 - muži

Tagy

Další historický záznam v dějinách házenkářské DUKLY Příbram…

Publikováno: 22.7.2015

Další historický záznam v dějinách házenkářské DUKLY Příbram…

V pořadí již 12. setkání hráčů bývalé Dukly Příbram, ročníků narození 1948 a 1949, které se uskutečnilo ve dnech 26.-28. června 2015, znamenalo současně i další záznam do historie tohoto kolektivu.

Právě před 45-ti lety na hřišti „U viaduktu“ probíhal slavnostní ceremoniál u příležitosti zisku druhého titulu Mistra ČR v historii klubu, jednoho z mála, který v minulosti Příbram v kolektivních sportech vůbec zaznamenala. Totéž lze tvrdit i o všech generacích „dukláků“ od roku 1955, kteří o podobný historický úspěch, ať to bylo v Jincích, Příbrami, Dobřanech a na závěr i v Mostě, marně usilovali. V tomto období si získala národní házená v Příbrami nesmírnou popularitu, což potvrzovaly mnohdy až tisícové návštěvy na některých utkáních. Proto tehdejší rozhodnutí armádního velení o přesunu házenkářského oddílu do Jinců bylo pro mnohé nesmyslné a šokující.
Takové a podobné myšlenky proběhly hlavami všech, kteří se letošního setkání zúčastnili a připomněli si jeden z vrcholů své sportovní kariéry. Proto logicky byl úvodní den třídenního programu orientován do Příbrami, kde všichni navštívili místa, která tak důvěrně znali. Kasárna „Balonka“, dnes přestavěná na sociální byty, přinesla ještě přijatelný pohled, ale návštěva bývalého hřiště každému vyrazila dech. Naprosto zdevastovaná plocha, jen zdánlivě připomínající bývalé sportoviště, s metrovým travním porostem a vysokým křovinatým komplexem v okolí, přinesla všem opravdu smutný pohled. Naštěstí další dva dny setkání proběhly již tradičně na chalupě na Chodsku, kde atmosféra a průběh měly zcela diametrálně odlišnou hodnotu a celkem logicky se každodenní posezení protáhla do časných ranních hodin, ale nikdo z účastníků rozhodně nelitoval.
Vysoký kredit celé akce umocnila také přítomnost samotné „generality“ tehdejšího velení Dukly Příbram, trenéra Františka Vinklárka, a vedoucího mužstva Vojty Zatloukala. Sama skutečnost, že pozvání přijali všichni bývalí hráči dokazuje, že i po 45 letech panují v tomto kolektivu více než kamarádské vztahy a každý z účastníků potvrdil, že ani příští setkání, kdy „házenkářský generál“ Vinklárek oslaví svojí „osmdesátku“, si rozhodně nenechá ujít.
Bohužel život přináší i smutnější události a tak si všichni společně také připomněli památku všech kamarádů, kteří se již této oslavy nedožili – brankáře Václava Skolky z Ejpovic, obránce Pavla Pospíchala z Jihlavy a útočníků Boříka Hýla ze Staré Vsi a Josefa Kohouta z Přeštic.
Byly to jednoduše řečeno nádherné tři dny a všichni si přáli, aby i další plánované setkání v roce 2016 proběhlo ve stejném duchu a sestavě.


Horní řada: Milan Míča (Dynamo Jihlava, bývalý kapitán mužstva), František Bouda (TJ Přeštice), Jiří Dundr (Baník Most, DIOSS Nýřany), Jan Třešňák (Baník Most)
Spodní řada: Petr Tausche (DIOSS Nýřany, bývalý organizační pracovník), Vojtěch Zatloukal (vedoucí mužstva), František Vinklárek (trenér), Jaroslav Fornous (DIOSS Nýřany)

Autor: Petr Tausche

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.