Svaz národní házené

116 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« leden 2021 »
PoUtStCtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Náhodná videa


Čechy-Morava 2013 - sestřih

Tagy

České dráhy a skupinové jízdné

Publikováno: 13.2.2015

V průběhu měsíce března vstoupí v platnost změna v přepravě skupin na spojích Českých drah. Slevu pro skupinu bude možné nově získat v den odjezdu pouze maximálně pro 5 spolucestujících. Skupiny 6 a více spolucestujících se pro získání skupinové slevy budou muset předhlásit nejpozději 3 dny předem prostřednictvím objednávkového formuláře. Jako bonus za předhlášení jízdy taková skupina obdrží místenky nebo vyhrazení míst ve vlaku zdarma. Předhlašování větších skupin umožní lépe zajistit případné posílení kapacity vlaků.

Níže uvádíme přepis odpovědi ČD na dopis České rady dětí a mládeže ohledně skupinových slev.

.

Vážený pane Sedláčku,

obdrželi jsme Vaše podání, ve kterém vyjadřujete Vaše názory k plánovaným změnám pro přepravu skupin. Vaše názory mají pro nás význam zpětné vazby od našeho zákazníka.

Jízdu vlakem pro větší skupinu dětí a mladých lidí bude od března 2015 nutno objednat předem (ilustrační foto Junák – Jednička Pardubice) Slevu pro skupinu bude možné nově získat v den odjezdu pouze maximálně pro 5 spolucestujících. Skupiny 6 a více spolucestujících se pro získání skupinové slevy budou muset předhlásit nejpozději 3 dny předem prostřednictvím objednávkového formuláře. Jako bonus za předhlášení jízdy taková skupina obdrží místenky nebo vyhrazení míst ve vlaku zdarma. Zdarma budou pro cestující nejen místenky, ale také vyhrazení míst ve vlacích, kam nelze koupit místenky (např. lokálky) bez ohledu na to, zda platba byla provedena přes internet nebo u pokladní přepážky (dosud byly u skupiny pouze místenky zdarma jen k eTiket).

Stávající systém prodeje místenek není nijak napojen na dispečerský systém a podle prodaných místenek nezajišťují ČD posilování souprav, protože vlaky převážně nemáme povinně místenkové a počet místenek nevypovídá nic o skutečném obsazení vlaku. Proto zavádíme systém odbavení s garantováním míst (bezplatnou rezervací) a případně i s posílením soupravy, pokud se na jeden vlak předhlásí více skupin a mohlo by dojít k přeplnění vlaku. O skupinách se potřebujeme dozvědět dopředu. Navíc v roce 2015 se chystá značný objem výlukových prací na dopravní infrastruktuře, a proto budeme muset objednávat autobusy (případně nákladní auta pro přepravu kol), jejichž kapacita by pro nepředhlášené skupiny nemusela dostačovat.

Jízdu vlakem pro skupiny dětí a mladých lidí z neziskovek bude od března 2015 nutno objednat předem (ilustrační foto Junák – Svitavy, Betlémské světlo) Objednávku nelze změnit po jejím odeslání/zaplacení, pouze uplatnit požadavek na návratek při nevyužití jízdného za chybějící cestující. Podmínky jsou uvedeny v tarifu TR 10, čl. 220 – 221. Pokud se cesty bude účastnit méně cestujících v porovnání s objednávkou, na základě potvrzení o nevyužití (u pokladny, u průvodčího), bude nevyužité jízdné vráceno (zde pochopitelně platí srážky dle SPPO – důvod není na straně železnice, ovšem bude i možnost návratku na EPIK beze srážky). Při zvýšení počtu cestujících ve skupině lze doplatit pro nového spolucestujícího nebo nové spolucestující jízdné se slevou pro skupinu dle čl. 220.1. písm. c) nebo 220.2. písm. c) tarifu TR 10 pouze ze stejné nástupní a do stejné cílové stanice; doplatek musí být provázán s původní jízdenkou.

Plné znění SPPO a TR 10 lze nalézt na naší internetové adrese www.cd.cz v sekci čím se řídíme.

Pokud nebudete nový systém využívat, můžete si nadále kupovat jízdenky pro malou skupinu (do 5 osob), sleva pro skupinu Vám bude přiznaná za stejných podmínek jako je tomu dosud. Pokud Vás bude více, musíte si koupit pro každých 5 cestujících novou jízdenku se slevou pro skupinu. V takovém případě bohužel nemůžeme garantovat místa k sezení, pokud si nezakoupíte současně místenky (v tomto případě za 35 Kč).

Tedy závěrem lze konstatovat, že pokud nebudou chtít některé skupiny využít nový systém, rozdělí se na skupinky max. po 5 osobách a budou odbaveny jako dosud.

Rádi bychom Vás ujistili, že nové podmínky pro objednávání skupin (až vstoupí v platnost ode dne vyhlášení – předpokládáme březen 2015) jsou zavedeny právě proto, abychom vyšli vstříc všem našim cestujícím. Tedy jak těm s jízdními koly, koloběžkami, cestujícím ve větších skupinách, tak i jednotlivým cestujícím, kteří si následně stěžují na přeplnění vlaku, pokud nevíme o skupinových přepravách dopředu.

Omlouváme se Vám za některé pro Vás nevyhovující změny přepravních podmínek. Věříme, že naše vysvětlení přijmete s pochopením.

S pozdravem

Ing. Jaroslava Kotěborská
KOD-oddělení kvality a kontroly
Generální ředitelství ČD, a.s.

.

Původní dopis České rady dětí a mládeže naleznete na odkazu http://www.adam.cz/…e-slevy.html

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.