Svaz národní házené

114 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« březen 2019 »
PoUtStCtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Náhodná videa


Čechy-Morava 2017 - muži

Tagy

Akce DÍKY TRENÉRE 2017 - Národní házená slaví úspěch!

Publikováno: 22.10.2017

Akce DÍKY TRENÉRE 2017 - Národní házená slaví úspěch!

V sobotu 14. října 2017 se v pražské hale na Podvinném mlýně uskutečnil již třetí Den trenérů mládeže a stovky lidí z celé České republiky zaplnily tribunu v Aréně Sparta. Deset nejlepších trenérů mládeže vybraných odbornou porotou z více než tisícovky nominovaných trenérů z 23 sportovních odvětví si připravilo ukázky svých tréninků, kterou museli předvést do osmi minut. V nabité konkurenci měla své zastoupení i národní házená, a to díky trenérce oddílu KNH Chomutov paní Aleně VALAŠKOVÉ!

Vystoupení jednotlivých trenérů a jejich svěřenců přímo na ploše arény vyhodnocovala odborná porota, v níž zasedli Zdeněk Haník (zakladatel Unie profesionálních trenérů při ČOV), Zdeněk Vojta (pedagog, hokejový trenér a metodik pro trénování dětí a mládež), Jiří Holeček (trojnásobný mistr světa a dvojnásobný olympijský medailista), Petr Rydl (hlavní organizátor) a Michal Bíza (loňský vítěz).

Nejprve na plochu haly vyběhli stolní tenisté, dále se představili badmintonisté, ragbisté, stavěly se mantinely pro trénink ledního hokeje, ale také florbalu. Karatisti si připravili akční scénu, ve které si kluk převlečený za babičku poradil se zloději. Střílely se góly do brány národní házené, nechyběla ukázka dalšího bojového umění – thajského boxu a vše zakončili velkým výstupem aerobičky. „Pro trenéry jsou ukázky velice inspirativní, pro přihlížející je to zase velká show a zábava,“ popsal Rydl, strůjce tohoto projektu.

Své umění prezentovla trenérka národní házené Alena Valášková společně se svými svěřenci a svěřenkyněmi ve vystoupení, na které se poctivě několik týdnů připravovali a rozhodně se v konkurenci daleko známějších sportů neztratili. Za ukázku tréninkové jednotky, která byla rozprostřena po celé hrací ploše, si Alča odnesla pochvalu nejen od loňského vítěze Michala Bízi, ale také od Zdeňka Haníka, uznávaného trenérského odborníka.

Porota po deseti vystoupeních a ukázkách vybrala čtyři nejlepší, kteří se pak utkali v týmových soutěžích o hlavní ceny. Do závěrečného boje postoupila Dominika Hýsková z TJ Karate České Budějovice, Tomáš Jirků z HC Stadion Vrchlabí, Matěj Koňařík z florbalového Zlínu Lions a Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Nejprve si museli vylosovat čtyři svěřence od kolegů, kteří se už dál nedostali. S cizími dětmi se seznámili a stanovili taktiku na tři týmové hry. Vítězem třetího ročníku se stal Zdeněk Grygar, jemuž k této trofeji dopomohl svým výkonem i chomutovský Martin Najmon.

Alena Valášková získala podle neoficiálních výsledků skvělé 5.místo, přičemž ji jen o 1 bod unikl postup do Super Finále celé soutěže. Přestože se do finálové čtyřky nedostala, jedná se o obrovský úspěch nejen její, ale také o úspěch jejich svěřenců, oddílů národní házené KNH Chomutov a zcela určitě i o úspěch Národní házené jako celku.
Všichni, kteří se na tomto úspěchu podíleli, a zejména Alča VALÁŠKOVÁ a její svěřenci zaslouží hluboké uznání a poděkování.

Autor: admin1

Sdílejte s přáteli:

Komentáře

  Spolu s formulářem budou odeslány i informace jako je např. vaše IP.