Svaz národní házené

117 letnárodní házené

Kalendář nejen soutěží

« červen 2022 »
PoUtStCtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Náhodná videa


Zimní kemp juniorů a juniorek VTJ+J 2021

Tagy

432) ČECHY - MORAVA 2022, Studénka 8. května 2022

Mezizemská utkání Čechy-Morava se v roce 2022 uskutečnila v neděli 8. května na hřišti oddílu národní házené SK Studénka v severomoravské oblasti. Kromě utkání výběrů dospělých byly pro letošní rok do hlavního programu zařazeny rovněž výběrová utkání juniorů a juniorek.
Součástí hlavního nedělního programu mezizemských utkání bylo rovněž předávání čestných titulů SNH významným osobnostem národní házené.

Po roce se národní házená, respektive Mezizemská utkání Čechy-Morava, vrátí rovněž na televizní obrazovky. Sportovní redakce České televize zajišťovala cca 90 minutový záznam hlavních utkání mužů i žen, který bude na sportovním kanálu ČT Sport vysílán ve středu 11. května v hlavním vysílacím čase od 19:45 hod. Následně bude záznam ke shlédnutí rovněž v archivu ČT.

Součástí letošního největšího svátku národní házené byl rovněž bohatý doprovodný program, který nabídl již v pátek 6. května večer v areálu zahrady u hřiště ve Studénce pravou házenkářskou veselici, v sobotu 7. května odpoledne pak přípravná utkání juniorských i dospělých reprezentačních výběrů, a to na hřišti SK Studénka (výběry Moravy, resp. Východu) a také na hřišti Sokola Svinov (výběry Čech, resp. Západu). Sobotní program vyvrcholil ve Studénce od 16:30 hod. již tradičním utkáním legend Čechy-Morava a následně od 18:30 hod. ve Svinově večerním turnajem starých gard při umělém osvětlení.

Součástí doprovodného programu Mezizemských utkání byla rovněž výstava historických fotografií k výročí 100 let národní házené ve Studénce, která probíhala přímo v areálu házenkářského hřiště u Dělnického domu ve Studénce a je možné ji shlédnout až do 15. května 2022.

Hlavní program:

.

Neděle 8. května 2022

Kompletní fotogalerie z nedělního programu ZDE (Autor: Marie Dušková)

MEZIZEMSKÁ UTKÁNÍ V NÁRODNÍ HÁZENÉ 2022 – Studénka
Čas Utkání Výsledek Poločas Rozhodčí
09:00 reprezentační utkání juniorek VÝCHOD – ZÁPAD 23 : 22 ( 11 : 10 ) Sýkora T.,Martínek V.
Východ: Judita Jirásková, Jana Omamiková, Michaela Hrbáčková, Johana Bašová, Nikola Rousová, Kristýna Šrámková, Lucie Berkyová, Zuzana Pospíšilová, Aneta Tučková (13), Kateřina Zimlová (3), Adéla Chlustinová (2), Gabriela Mačková (3), Markéta Šulcová, Adéla Dobešová (2), trenéři – Miroslav Jelen, Lukáš Gorpiel
Západ: Nicola Lenková, Lenka Sýkorová, Kamila Tušková, Alice Sudová, Johana Matoušková, Viktorie Reidlová, Anežka Brožíková, Iva Hrušková, Kateřina Kozáková (6), Karolína Řehořová (6), Monika Hoštická (8), Michaela Trávová, Kateřina Kováříková, Michaela Živná (2), trenéři – Stanislav Zadražil, Pavel Šrail
10:30 reprezentační utkání juniorů MORAVA – ČECHY 23 : 22 ( 12 : 10 ) Zimmermann L.,Václavik A.
Morava: Vladimír Ristič, Adam Benedík, Martin Škola, David Bárek, Štěpán Vícha, Matěj Hranický, Jonáš Kryštof Míček, Tomáš Benda (14), Stanislav Mokryš (1), Kamil Krupa (3), Vojtěch Kalus (1), Jan Hudeček (4), Vojtěch Klečka, trenéři – Josef Blahuta, Karel Nekut
Čechy: Lukáš Hauck, Kamil Štycha, Tomáš Fikart, Vojtěch Dubský, Daniel Fišer, Vojtěch Červinka, Jan Hranáč, Tomáš Jakl, Jan Štengl (7), David Kokoška (4), Jiří Fišer (9), Vojtěch Zahrádka, Jan Pavlík, Václav Vyoral (1), Jakub Brada (1), trenéři – Ladislav Molnár, Tomáš Pavlík
12:00 reprezentační utkání žen VÝCHOD – ZÁPAD 18 : 23 ( 9 : 10 ) Sýkora T.,Martínek V.
Východ: Ivana Richterová, Kateřina Slavíková, Dagmar Drašnarová, Hanka Ličková, Veronika Macková, Pavla Šelongová, Irena Mrkvicová, Nikola Kvapilová, Štěpánka Poláčková (4), Petra Dostálová (2), Andrea Dvořáková, Andrea Henclová (1), Petra Vošlajerová (9), Nikol Malošíková, Petra Kotlářová (2), trenéři – Rostislav Bajtek, Jiří Sychrovský, Božena Laštovičková
Západ: Soňa Hamplová, Tereza Kuglerová, Andrea Brunátová, Patricie Červená, Klára Kováčová, Karolína Mertlová, Jitka Protivová, Lucie Václavíková, Michaela Bittnerová (1), Nikola Červená, Jitka Kalčíková (3), Jolana Levorová (3), Eva Levorová, Pavla Šmídlová (16), Aneta Šteflíková, trenérky – Václava Šmídlová, Petra Bendová
13:30 reprezentační utkání mužů MORAVA – ČECHY 18 : 23 ( 12 : 14 ) Zimmermann L.,Václavik A.
Morava: Jaroslav Barták, Radek Šimeček, Marek Hudeček, Vít Mikulášek, Jiří Pisch, Samuel Pravda, Jakub Urbanec, Filip Cieslar (2), Aleš Falhar (5), Jan Falhar, Radim Kratochvíl (5), Marek Michalus (3), Jan Urbanec (3), Martin Šafář, trenéři – Vít Horáček, Rostislav Michalík
Čechy: Václav Brzobohatý, Lukáš Uřídil, Václav Brada, Tomáš Holanec, Lukáš Janeba, Michal Krásný, Martin Stráník, Daniel Vacikar, Ondřej Hošťálek (7), Jan Jahoda, Kryštof Kučera (9), Jakub Kugler (1), Vojtěch Práchenský (4), Pavel Sýkora (2), Daniel Žorna, trenéři – Jiří Pešek, Ladislav Beneda, Martin Leugner
Nominace reprezentačních výběrů
ČECHY / ZÁPAD MORAVA / VÝCHOD
muži – širší ženy – širší junioři – širší juniorky-širší muži – širší ženy – širší junioři – širší juniorky-širší
muži – konečná ženy – konečná junioři – konečná juniorky-konečná muži – konečná ženy – konečná junioři – konečná juniorky-konečná

Plakát akce ke stažení ZDE

.

Doprovodný program:

.

Pátek 6. května 2022

Taneční zábava
Čas Místo Akce
19:00 Studénka – zahrada Dělnického domu Házenkářská taneční zábava s DJ Baluu & DJ Cou-D

Plakát ke stažení ZDE

.

Sobota 7. května 2022

Kompletní fotogalerie ze sobotního programu ZDE (Autor: Marie Dušková)

Přípravná utkání reprezentačních výběrů Moravy / Východu
Čas Místo Utkání Výsledek Poločas Rozhodčí
13:00 Studénka ženy Východ – juniorky Východ 34 : 11 (16 : 3) Václavik A., Zimmermann L.
14:30 Studénka muži Morava – junioři Morava 18 : 10 (10 : 5) Václavik A., Zimmermann L.
Přípravná utkání reprezentačních výběrů Čech / Západu
Čas Místo Utkání Výsledek Poločas Rozhodčí
13:00 Ostrava-Svinov ženy Západ – juniorky Západ 34 : 14 (17 : 8) Sýkora T., Martínek V.
14:30 Ostrava-Svinov muži Čechy – junioři Čechy 27 : 16 (13 : 9) Sýkora T., Martínek V.
Přátelské mezizemské utkání Čechy – Morava „LEGENDY“
Čas Místo Utkání Výsledek Poločas Rozhodčí
16:30 Studénka utkání legend Morava – Čechy 15 : 15 ( 9 : 8 ) Gorpiel L., Ziegler M.
Večerní turnaj starých gard
Čas Místo Akce
18:00 Ostrava-Svinov turnaj starých gard při umělém osvětlení k výročí 100 let házené ve Svinově

Plakát ke stažení ZDE

.

Sobota 7. května – neděle 15. května 2022

Výstava historických fotografií
Čas Místo Akce
8:00 – 18:00 Studénka – zahrada Dělnického domu Výstava fotografií k výročí 100 let házené ve Studénce

Plakát ke stažení ZDE

Sdílejte s přáteli: